Co děláme

Z praxe restaurátora, o restaurování historických podlah, zámeckých parket, špalíkové dlažby, o historii zámeckých parket, historických vzorech parket, o dřevěné špalíkové dlažbě, o historii povrchových úprav, opravách dřevěných podlah, o vyrábění replik historických parket, trámových podlah, špalíkové dlažby.

RESTAUROVÁNÍ PARKET

Restaurování historických parket a prken je nejvyšší stupeň parketářského řemesla. Vždy se snažíme o autentický vzhled, pečlivě vybíráme kvalitu a odstíny dřeva a originální techniku. S maximální přesností a důrazem na detail docílíme obnovy historické podlahy. Používáme tradiční techniky a materiály. Vrátíme kousku historie život. Při restaurování Vaší podlahy vždy společně s Vámi zvažujeme, jakým způsobem ji obnovíme.

VÝROBA PARKET

Vyrobíme Vám repliky historických zámeckých parket s použitím tradičních technologií. Můžeme použít i historické dřevo na jejich výrobu.

OPRACOVÁNÍ POVRCHU

Opracování povrchu dřevěných podlah je stejně důležité jako jejich samotná výroba. Povrch historických parket nebo replik můžeme opracovat tradičně parketářskou cidlinou škrábáním.

POVRCHOVÁ ÚPRAVA

Historické parkety si zaslouží ošetřit povrch co nejautentičtějším způsobem. Měli bychom myslet, jak dlouhý čas už mají za sebou. Sortiment výrobků je dnes široký, ale ne všechny jsou vhodné na povrchovou úpravu historických zámeckých parket nebo prkenných podlah. Rádi Vám poradíme.

PRŮZKUMY A POSUDKY

Zpracujeme Vám stavebně historické průzkumy, sondy a posudky Vaší parketové podlahy. Nebojte se na nás obrátit ohledně dokumentace Vaší historické dřevěné podlahy.

SEMINÁŘE A WORKSHOPY

Organizujeme odborná školení, semináře a workshopy pro školy a odbornou veřejnost. Spolupracujeme s Národním památkovým ústavem, Národním technickým muzeem, Českým vysokým učením technickým, atd. Každoročně organizujeme mezinárodní vzdělávací event WORKCAMP PARQUET, více najdete ZDE. Každý rok v jiné zemi společně s parketáři a restaurátory ze 3 kontinentů a až 20 zemí realizujeme kompletní parketovou podlahu tradičními technologiemi. Předchozí ročníky: zámky Dahlen (DE), Arcen (NL) nebo Groot-Bijgaarden (BE). 

OPRAVY PARKET

Ne vždy je nutné restaurovat celou parketovou podlahu, děláme také lokální zásahy a opravy v souladu s restaurátorkami záměry. Používáme tradiční živočišné klihy, které si sami mícháme, tradiční vosky a tradiční technologie s použitím moderní techniky.

RESTAURÁTORSKÁ DOKUMENTACE

Zpracujeme kompletní restaurátorské průzkumy a dokumentaci k Vašim historickým parketám. Můžete se na nás obrátit ohledně restaurátorských záměrů, technologických postupů, restaurátorských zpráv, pasportů a další dokumentace.

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek