Co děláme

Z praxe restaurátora, o restaurování historických podlah, zámeckých parket, špalíkové dlažby, o historii zámeckých parket, historických vzorech parket, o dřevěné špalíkové dlažbě, o historii povrchových úprav, opravách dřevěných podlah, o vyrábění replik historických parket, trámových podlah, špalíkové dlažby.

RESTAUROVÁNÍ PARKET

Restaurování historických parket a prken je nejvyšší stupeň parketářského řemesla. Vždy se snažíme o autentický vzhled, pečlivě vybíráme kvalitu a odstíny dřeva a originální techniku. S maximální přesností a důrazem na detail docílíme obnovy historické podlahy. Používáme tradiční techniky a materiály. Vrátíme kousku historie život. Při restaurování Vaší podlahy vždy společně s Vámi zvažujeme, jakým způsobem ji obnovíme.

RESTAURÁTORSKÁ DOKUMENTACE

Zpracujeme kompletní restaurátorské průzkumy a dokumentaci k Vašim historickým parketám. Můžete se na nás obrátit ohledně restaurátorských záměrů, technologických postupů, restaurátorských zpráv, pasportů a další dokumentace.

PRŮZKUMY A POSUDKY

Zpracujeme Vám stavebně historické průzkumy, sondy a posudky Vaší parketové podlahy. Nebojte se na nás obrátit ohledně dokumentace Vaší historické dřevěné podlahy.

SEMINÁŘE A WORKSHOPY

Organizujeme odborná školení, semináře a workshopy pro školy a odbornou veřejnost. Spolupracujeme s Národním památkovým ústavem, Národním technickým muzeem, Českým vysokým učením technickým, atd. Každoročně organizujeme mezinárodní vzdělávací event WORKCAMP PARQUET, více najdete zde. Každý rok v jiné zemi společně s parketáři a restaurátory parket ze 3 kontinentů a až 20 zemí realizujeme kompletní parketovou podlahu tradičními technologiemi. Podlahy jsme dělali.na Zámku Dahlen v Německu, Zámku Arcen v Nizozemsku nebo na Zámku Groot-Bijgaarden v Belgii. 

OPRAVY PARKET

Ne vždy je nutné restaurovat celou parketovou podlahu, děláme také lokální zásahy a opravy v souladu s restaurátorkami záměry. Používáme tradiční živočišné klihy, které si sami mícháme, tradiční vosky a tradiční technologie s použitím moderní techniky.

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek